Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) Bölümü, 0-15 yaş arasındaki tüm çocuklara tanı ve tedaviye yönelik hizmet vermektedir. Çocukluk yaş grubunda yenidoğan döneminden başlayarak ergenlik dönemine kadar sağlıklı çocuk izlemi yanında hasta çocukların ayaktan ve yatarak tanı ve tedavisinde geniş yelpazede hizmet verilmektedir.

Doğum sonrasında bebeklerimiz bebek gözlem odasında bulunan hemşirelerimizin gözetiminde annelerin yanında 24 saat takip edilerek ve uzman çocuk doktorlarımızın kontrolünde tüm rutin kontrolleri ve tetkikleri yapılmış olarak taburculukları sağlanmaktadır.

Olası erken doğum veya problemli doğumlarda da Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemizde tedavileri en iyi şekilde yapılmaktadır.

Çocuk polikliniklerimizde sağlıklı bebeklerin kontrolleri takip edildiği ve sağlıklı büyümesi ve gelişimleri izlenip beslenme programları uygulandığı gibi, doktor muayenesi öncesi ve sonrasında çocukların rahat etmeleri için oyun alanı ve güvenlik çemberi mevcuttur.

Polikliniklerimizde randevu sistemi ile çağrı merkezimizden randevu alınarak muayene yapılabilmekte olup, acil vakalarda acil servisimiz ve Çocuk Polikliniği Hekimlerimizin koordinasyonu ve işbirliği ile anında müdahale edilerek sizlere hizmet verilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüzün en önemli hedeflerinden biri de anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemini anlatmaktır. Hekim ve hemşirelerimiz bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda doğumdan itibaren beraber çalışmaktadır.

Doktorlarımız ile tanışın