Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüzde toplumun göz sağlığını en gelişmiş teknoloji, bilgi ve uzmanlıkla sağlamak-korumak, göz hastalıkları alanındaki tıbbi gelişmeleri yakından takip etmek bölümümüzün en temel amaçlarındandır. Tüm hastalarımıza en yüksek standartlarda göz sağlığı hizmeti sunmak, kabul görmüş güncel teşhis ve tedavi yöntemlerini ve bu tedaviler için gerekli olanakları hastalarımıza sunmak, kalite standartlarımızı daima yükselterek hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımını korumak Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüz ve diğer tüm bölümlerimiz için vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Güncel teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış olan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüz başta katarakt cerrahisi olmak üzere gözün tüm alt branşlarında hizmet vermektedir.

Hastanemiz Bünyesinde Tedavi Edilen Göz Hastalıklarının Belli Başlıları:

  • Katarakt ve Tedavisi
  • Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)
  • Pediatrik Oftalmoloji

Polikliniğimizde kullandığımız Pediatrik Otorefraktometre çocukların muayenesini kolaylaştırmıştır. Ölçüm için hastanın sadece 1 metre uzaklıktan ışıklı bir diske bakması yeterli olacaktır. Yeni doğanda, 1 yaşında ve 3 yaşında rutin muayeneler gerekmektedir. Özellikle ailesinde göz bozukluğu olan çocukların için, erken teşhis ve tedavide yapılan muayenelerin faydası büyüktür.

  • Şaşılık
  • Göz Tembelliği
  • Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı
  • Çocuk Göz Hastalıkları
  • Kornea Hastalıkları
  • Retina Hastalıkları

Yaşa bağlı sarı nokta hastalığı (makula dejeneransı) ve şeker hastalığının göze vurması (diyabetik retinopati); toplum göz sağlığını tehdit eden yaygın problemlerdir. Ayrıca damar tıkanıklıkları, göziçi kanamalar, retina yırtık/dekolmanları, sarı nokta deliği (makuler hol), epiretinal membran (sarı noktada zar oluşumu) gibi görmeyi tehdit eden diğer retina (sinir tabakası) hastalıkları polikliniğimizde ele alınmaktadır.

Okuloplastik Cerrahi Kliniğimizde göz kapakları ve çevresini etkileyen tüm işlevsel ve estetik sorunlar okul oplastik cerrahi ile düzeltilmektedir. Kapak düşüklüğü (pitozis) ameliyatları, göz kapağının estetik operasyonları (blefaroplasti), Göz içi ve çevresi kist veya kitlelerinin tedavisi de yine kliniğimizde uygulanmaktadır.

Doktorlarımız ile tanışın