Koroner Yoğun Bakım

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi  bir uzman doktorun sorumluluğunda  5 hemşire, 5 personel ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehtidi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritim sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritim düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiyak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır.

Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için; hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümleri devamlı olarak yapılmaktadır.

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde, ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır